Мистерията
Мистика, езотерика, феномени и чудеса на едно място.
Регистрирайте се! Станете част от нашето малко общество

Ако желаете да подкрепите форума можете да го направите като влезете в меню "Портал" и натиснете върху банера на БГтоп : )
Мистерията
Мистика, езотерика, феномени и чудеса на едно място.
Регистрирайте се! Станете част от нашето малко общество

Ако желаете да подкрепите форума можете да го направите като влезете в меню "Портал" и натиснете върху банера на БГтоп : )
Мистерията
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Всичко свързано с необяснимите неща по света!
 
ИндексПорталТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Статистика
Имаме 536 регистрирани потребители
Най-новият потребител е kaloqniordanov01

Нашите потребители са написали 920 мнения in 295 subjects
Latest topics
» А ти индиго ли си ? ТЕСТ
Ванга говори за извънземните ClockСъб Апр 01, 2017 7:50 am by kaloqniordanov01

» Историята на Господин Господинов, видял НЛО
Ванга говори за извънземните ClockЧет Мар 16, 2017 3:24 am by Black_Tiger

» Метеорита над Челябинкс взривен от НЛО ?
Ванга говори за извънземните ClockПет Авг 28, 2015 6:16 am by Black_Tiger

» Страховити случки, разказани от малки деца
Ванга говори за извънземните ClockСъб Мар 21, 2015 5:18 am by Black_Tiger

» Местността Градище
Ванга говори за извънземните ClockСъб Мар 21, 2015 5:10 am by Black_Tiger

» Проф. Лъчезар Филипов за Извънземните
Ванга говори за извънземните ClockПет Мар 20, 2015 6:33 am by Black_Tiger

» Космонавта от Солуей
Ванга говори за извънземните ClockПон Ное 10, 2014 6:34 am by Black_Tiger

» Езерото на скелетите
Ванга говори за извънземните ClockПон Ное 10, 2014 6:32 am by Black_Tiger

» ДЕЦАТА ИНДИГО
Ванга говори за извънземните ClockСъб Авг 02, 2014 6:24 pm by Dark Angel 87

» ...
Ванга говори за извънземните ClockВто Май 06, 2014 3:51 am by stelavoikova

Most Viewed Topics
А ти индиго ли си ? ТЕСТ
Що за чудо беше това?!
Странно явление... Починало през 1920 момиченце още изглежда като живо
Призоваване на духове
Снимки на НЛО 1 Част
Заклинания за печелене на пари, здраве и любов
ДЕЦАТА ИНДИГО
Ванга говори за извънземните
Има ли духове - тема за размисъл
Некрономикон
Poll
Харесвате ли форума?
Да,супер е!
Ванга говори за извънземните Empty60%Ванга говори за извънземните Empty
 60% [ 6 ]
Не,не ми харесва!
Ванга говори за извънземните Empty0%Ванга говори за извънземните Empty
 0% [ 0 ]
Нов съм,не знам още :)
Ванга говори за извънземните Empty30%Ванга говори за извънземните Empty
 30% [ 3 ]
Има още какво да се желае!
Ванга говори за извънземните Empty10%Ванга говори за извънземните Empty
 10% [ 1 ]
Общо гласове : 10

 

 Ванга говори за извънземните

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Black_Tiger

Black_Tiger


Брой мнения : 318
Дата на регистриране : 06.09.2009
Местожителство : България

Ванга говори за извънземните Empty
ПисанеЗаглавие: Ванга говори за извънземните   Ванга говори за извънземните ClockНед Окт 03, 2010 3:29 pm

Приживе баба Ванга говори за мистериозни енергийни полета край Родопите в местността Белинташ. Тя пророкува, че когато там загинат 8 души, Родопите ще разкрият своите тайни. Междувременно Белинташ бе посещаван от редица екстрасенси от България и чужбина, които твърдяха, че мястото ги зарежда с енергия. В скалния комплекс пък уфолози са открили нещо като площадка за кацане на космически кораби. Ако отидете в местността с компас, ще се изумите как стрелките му буквално „полудяват”. Много туристи пък твърдят, че странни неща са им се случили на Белинташ. Някои дори са представили снимки на НЛО.
Върнете се в началото Go down
https://themystery.bulgarianforum.net
It's Moon
Модератор
Модератор
It's Moon


Брой мнения : 207
Дата на регистриране : 22.03.2010
Местожителство : In Your Nightmares

Ванга говори за извънземните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ванга говори за извънземните   Ванга говори за извънземните ClockЧет Окт 14, 2010 2:59 am

Да това е вярно и аз съм чел и съм гледал матеряли относно тези енергийни полета и това което е казала леля Ванга ... но за площадки за кацане и тем подобни за първи път чувам и все пак ми е било интересно да отида да видя каква ще ми е реакцията в тази местност. Радвам се че си се заинтересувал angel2
Върнете се в началото Go down
https://themystery.bulgarianforum.net/forum.htm
Веда Болгар

Веда Болгар


Брой мнения : 4
Дата на регистриране : 13.09.2012
Години : 36
Местожителство : Сливен

Ванга говори за извънземните Empty
ПисанеЗаглавие: Белинташ - където компасите полудяват   Ванга говори за извънземните ClockПет Сеп 14, 2012 11:49 pm


"В източната си част Родопите пазят вълнуваща тайна – Белинташ или „скалата на познанието”. Това е местност, където природните енергии си играят с явленията. Стрелките на компасите полудяват от магнетичните сили. Снегът не се задържа, а се топи веднага щом падне. Хората, които посещават местността, често споделят странни преживявания. А легендите за нея са толкова необикновени, та чак невероятни.

Пътят за Белинташ минава през Асеновград, след това през няколко села – Червен, Горнослав, Орешец. Когато оставите зад себе си и махала Врата, следете за табели по пътя. Те ще ви отведат до малко плато на разклона за Чотрова махала, където ще трябва да оставите колата си. Оттук нагоре се вие приказна горска пътека. Има маркировка, а разходката е по-малко от половин час, така че няма как да се изгубите. Когато боровете свършат, пред вас ще се открие „Стражът” на Белинташ – изсечено в скалата лице, което се вижда в профил съвсем ясно.

За да стигнете до самия връх, трябва да се изкачите внимателно по една тясна метална стълба. Щом стигнете платото, гледката е наистина невероятна – 360 градуса, а усещането е сякаш сте извън времето, над дребнавостта и личните проблеми. Ще се намерите сред море от полегати била на Родопите, а на хоризонта ще различите Сини връх, селата Мостово и Врата, махала Ряката, Кръстова гора, светилищата Караджов камък и Хайдукташ.

Платото на Белинташ е продълговато и скалисто с дължина 800-850 метра и ширина 20-40 метра в различните зони. Образувало се е вследствие изригването на вулкан, чийто кратер е съседният Караджов камък. Върху скалата е образувана система от улеи и ямки, които са като скачени съдове и при дъжд водата в тях прелива последователно. Няколко щерни (резервоара за вода) заемат централно място. Най-голямата е с диаметър 2,1 м и е дълбок 2,45 м. За тях се знае, че дори при големи жеги не пресъхват.

През 70-те години на миналия век съвсем случайно намерена от местен овчар, древна сребърна плочка ни разкрива част от тайните на Белинташ. На нея е изобразен мъж, седнал на трон, на фона на пълзящи нагоре змии. Учените са единодушни – това е оброчна плочка на тракийския бог Себазий, който е олицетворение на кръговрата в природата, бог на слънцето, земеделието и лечебната сила. Другото му име е Загрей и всъщност е първообразът на Дионисий, култът към който се разпространява по-късно в Гърция и Рим.

От този момент на Белинташ вече се гледа не просто като на тракийско укрепление, а като на сакрално светилище, което в древността е било дори по-значимо от Перперикон. То е обслужвало целите Родопи и Горнотракийската низина. Според учените датира от петото хилядолетие преди Христа, което го прави и едно от най-старите у нас. Тук бесите са извършвали кървави жертвоприношения, мистични религиозни ритуали, както и такива свързани със земеделието, с космоса и като цяло с познанието им за света.

Според изследователи мястото е древна астрономическа обсерватория. Ако погледнете към нощното небе над Белинташ, ще разберете защо. Човек има усещането, че се носи в космоса. Астрономи разчитат върху скалата небесна карта, чрез която предците ни са определяли местоположението на звездите.

Има и други по-невероятни легенди, които разказват, че преди милиони години това е било място, където са кацали космически кораби с извънземни. Друг мит е, че по време на Потопа тук е се е намирал Ноевият ковчег. А историята, която се разказва от иманярите е, че някога Александър Македонски скрил на това място в пещера златна колесница. За това злато Ванга предрекла, че ще бъде открито, когато скалата вземе осем човешки живота. Досега при различни нещастни случаи са загинали петима души.

Ако оставим настрана суеверията, наистина си заслужава да посетите Белинташ. За да почувствате магията на местността, е необходимо да забравите всичко, което сте чули, и просто да се потопите в древната му енергия."


През август 2010 година група младежи от Пловдив отиват на Белинташ да гледат метеоритния дъжд. Тогава един приятел на бившия ми приятел пада от скалата. Не знам кой поред е бил, но от статиите които разгледах , написани в рамките на 2 години(от 2010 до 2012), броят на загиналите на Белинташ се увеличава до 5 човека, разбира се мненията в различните статии се разминават, което ни дава основание да не се доверяваме напълно. Но, че има енергия на Белинташ това е сигурно . Мисля, че това момче, лека му пръст, тогава (един или два дена след това) посети приятеля ми в нас. Той разказа, че му е станало студено, чул шум в кухнята, когато отишъл там хладилника бил отворен, а студа и енергията се усещали все по-силно. Всъщност не знам защо точно е отишъл при него, но е напълно възможно, тъй като душите след смъртта си все още са сред нас. Интересно е също и как е изгаснал огъня им при условие, че та са около него и го поддържат.

Бих искала да постна линкове към статиите, които съм използвала, но все още нямам нужното позволение, когато това стане, ще ги постна

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Ванга говори за извънземните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ванга говори за извънземните   Ванга говори за извънземните Clock

Върнете се в началото Go down
 
Ванга говори за извънземните
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Ванга посочила мястото за храм в Дъбрава
» Извънземните са сред нас?
» Извънземните ни похищават
» Извънземните изследват земята на квадрати
»  ООН отрече да е назначавала преговарящ с извънземните

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мистерията :: Феномена НЛО :: Свидетели на НЛО в България-
Идете на: